DSC_2308

Rozloučení se sezónou 2013 na brněnském Epilogu přineslo domácímu týmu z jihomoravské metropole historický úspěch. Mezi speciály Ferrari 458 GT3 , Pagani Zonda GR, Lamborgini Galardo GT3, Mercedes AMG SL GT3, BMW M3, Ginetta G50 a dalšími se vůbec neztratil mnohem slabší Lotus Exige GT, když se dokázal po šesti hodinách probojovat dokonce na absolutní „bednu“.

Nyní po dlouhé zimní pauze nabroušené speciály týmu KT motosport míří na úvodní podnik okruhové sezóny na maďarský Hungaroring. Navíc by opět měly být „nepřehlédnutelné“. A to nejen svými výkony na trati, ale také novým vydařeným designem.

Vzpomínky na VC Slovenska 2013 i na Epilog 2013

Za připomenutí jistě stojí i fakt, že na loňské VC Slovenska z větší poloviny jeden týmový vůz shořel, ale tým pak opravdu zapracoval a během několika málo dní postavil prakticky zcela nový závodní vůz. Který navíc hned při prvním startu po návratu opět s Markem Friedem za volantem ( jenž kvůli zmíněnému požáru na Slovensku přišel o zlato) vyhrál.

„Na tmu se těším vždycky, za tmy se mi to libí. Brno znám jako domácí okruh velmi dobře a ve tmě se mi jelo výborně. To se mi poslední dobou stává, že ve tmě jezdím nejrychleji. Ve tmě mne to baví, je to něco jiného a je to zajímavý. Já jsem naposledy vědel, že jsme čtvrtí. Že jsme třetí, to jsem se dozvěděl až když jsem dojel do cíle, protože signalizace ve tmě byla špatná. Jsem velice spokojen a bylo to super,“ radoval se v cíli Epilogu Marek Fried.

„Je to velká náplast na letošní sezónu, zvláště po ohnivém intermezzu na Slovensku. Třetí místo je super. Auto dostalo nový polep, nový design – zřejmě rychlý….“ radoval se také šéf jednoho z největších okruhových týmů u nás Tomáš Kusý.

Bronzovou posádku na Epilogu 2013 tvořila jinak trojice Marek Fried, Petr Mandelík a Tomáš Kusý, šéf týmu, který závod „rozjížděl“. Na tyto jezdce tým pak sází také letos. Navíc sestavu doplní Petr Levíček a také Milan Zahradníček, který již v minulosti s týmem rovněž závodil a který má zkušenosti také se starty v rallye. Naopak Tomáš Kusý se zaměří spíše na šéfování a dirigování týmu.

Vzhůru do sezóny 2014

V zimní pauze pak pro nadcházející sezónu 2014 tým připravoval i dva zcela nové závodní speciály – Lotus Evora se čtyřlitrovým osmiválcem a Lotus Exige s třiapůllitrovým šestiválcem. V plánech týmu byly navíc také starty s vozem Saleen S7-R GT1, ale jeho start byl zatím odložen. Stejně jako silnějšího Exige. „Samozřejmě“ ve výzbroji týmu zůstávají osvědčené dvoulitry Lotus Exige GT, ověnčené množstvím úspěchů.

„Na Hungec je vše připraveno. Testování bylo úspěšné. Pojede Evora i malé Lotusy, ale Evora potřebuje ještě hodně porychlit, takže bude dost ladění na podvozku, ale mechanicky je auto připravené. Saleena necháváme doma. Nastupujeme v nových a hlavně jednotných týmových barvách – všechny vozy, všichni jezdci i mechanici,“ prozradil ještě před odjezdem Petr Mandelík.

Na Hungaroringu se v pátek začíná tréninky a kvalifikacemi, poté budou v sobotu a neděli následovat takzvané sprinty a také vytrvalostní závod D4. Dvouhodinovka je naplánována na sobotní odpoledne.

Sestava KT motosport na Hungaroring 2014:

sprint do 2000 – Petr Mandelík, Milan Zahradníček

sprint nad 3500 – Marek Fried

endurance – Petr Mandelík/ Petr Levíček (do 2000)

Bilance úspěchů týmu pro rok 2013

Marek Fried – mistr ČR sprint, 3.místo FIA CEZ sprint, 2.místo ESET Cup sprint

Petr Mandelík – mistr FIA CEZ Endurance, 2.místo FIA CEZ sprint, 2.místo MMČR, 1.místo ESET Cup sprint

Petr Levíček – mistr FIA CEZ Endurance

Pavel Jelínek

Tisková informace KT motosport

[inpost_gallery thumb_width=“100″ thumb_height=“100″ post_id=“687″ thumb_margin_left=“0″ thumb_margin_bottom=“0″ thumb_border_radius=“2″ thumb_shadow=“0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)“ js_play_delay=“3000″ id=““ random=“0″ group=“1″ border=““ type=“yoxview“ sc_id=“sc1398342032329″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *